FIRMA

Historia marki ABYSSOUND od lat związana jest ze współpracą pasjonatów muzyki i doświadczonych elektroników z krakowskim konstruktorem wzmacniaczy akustycznych dr inż. Julianem Studnickim.

Kilkadziesiąt lat temu, w czasach gdy tranzystory mocy były towarem deficytowym, jego wzmacniacze były w Krakowie – i nie tylko – znane i przez wielu melomanów uznawane za referencję. Pierwsze konstrukcje pana Studnickiego wykorzystywały technikę lampową. W tamtych latach konstruował on urządzenia elektroakustyczne dla muzyków.

W ciągu lat współpracy on i ludzie z ABYSSOUND wspólnie stworzyli dziesiątki prototypów, przeprowadzili nieskończoną ilość badań, porównań i odsłuchów. Przeanalizowali wiele rozwiązań układowych, aby wybrać oraz dopracować ten jedyny unikatowy układ dla każdego z projektowanych przez nich urządzeń. Obecnie badania obejmują między innymi układy przedwzmacniaczy audio, przedwzmacniaczy gramofonowych, wzmacniaczy słuchawkowych, torów wyjściowych dla przetworników cyfrowo-analogowych oraz torów wejściowych dla przetworników analogowo-cyfrowych.

„Poważny” start marki jako krakowskiej manufaktury specjalizującej się w spersonalizowanym podejściu do potrzeb klienta to 2012 rok. Wtedy też nastąpił debiut na targach Audioshow w Warszawie, gdzie zaprezentowano końcówkę mocy ASX-2000. Dziś grono użytkowników urządzeń ABYSSOUND szybko rośnie.